Časté otázky a odpovede

Môžem prísť na vyšetrenie bez žiadanky?

Na vyšetrenia, kde sa používa ionizačné žiarenie (RTG, MG, CT) musíte mať žiadanku vždy – aj v prípade, ak si vyšetrenie hradíte sami.

USG a MR vyšetrenia je možné realizovať bez žiadanky – vtedy si platíte celý výkon podľa nášho cenníka. (Nie je to uhrádzané zo zdravotného poistenia.)

Môžem u Vás platiť platobnou kartou?

Žiaľ nie je to možné. K vyšetreniu hradeného pacientom je potrebné priniesť si hotovosť, na pracovisku zatiaľ nie je možné platiť platobnou kartou.

Kto mi vystaví žiadanku?

Žiadanku na CT a MR Vám vystaví odborný lekár (nie všeobecný lekár), ktorý Vás na vyšetrenie posiela. Ostatné vyšetrenia (RTG, USG, MG) môže indikovať aj všeobecný lekár.

Musím prísť na vyšetrenie nalačno?

Pred každým CT a MR vyšetrením je nutné ostať nalačno minimálne 4 hodiny. Tiež je nutné ostať nalačno pred USG vyšetrením brucha.

To znamená, že 4-6 hodín pred vyšetrením sa nesmiete najesť. Môžete piť tekutiny ako čistú vodu a nesladený čaj (obzvlášť v letných mesiacoch je dostatočná hydratácia dôležitá). Nevhodné tekutiny sú káva, alkoholické nápoje, džúsy a ovocné šťavy, sladené nápoje, sýtené minerálky, mlieko.

Mám kardiostimulátor, môžem byť u vás vyšetrený?

Pacienti s kardiostimulátorom, alebo defibrilátorom môžu u nás bez obmedzenia absolvovať všetky vyšetrenia okrem MR (magnetickej rezonancie).

MR vyšetrenie je u pacientov s kardiostimulátorom všeobecne kontraindikované (nemôžu byť na MR vyšetrovaní). Avšak pacienti s novými typmi kardiostimulátorov (implantované KS od r. 2013), ktoré sú tzv. „MR kompatibilné“, môžu byť na MR (za určitých podmienok) vyšetrení. Odporúčame poradiť sa s Vašim arytmológom a upozorniť na prítomnosť kardiostimulátora už pri objednávaní.

Mám pohybové problémy, ste bezbariérové pracovisko?

Áno, prístup na naše pracovisko je bezbariérový.

Môžem u vás zaparkovať?

Parkovať môžete na mestskom parkovisku pri poliklinike Družba, kde prvá hodina je bezplatná.

Máte pracovisko aj v inom meste?

Áno, máme sesterské pracovisko v Dunajskej Strede kde robíme magnetickú rezonanciu.
Viac informácii je na stránke www.izd-mri.sk